triplex13.jpgtriplex14.jpgtriplex15.jpgtriplex16.jpgtriplex17.jpgtriplex18.jpgtriplex19.jpgtriplex20.jpgtriplex21.jpg

Cykloturistika

  • Zajímavý, ale náročný výlet pro středně zdatné cyklisty. Přibližně 60km okruh s celkovým převýšením cca 1300m je vhodný pro horská a trecková kola. Po náročném výjezdu z Bad Mittendorfu Vás čeká krásný sjezd ke Grundlsee a následná mírně zvlněná trasa k Odensee a rovina zpět do Tauplitz.  

 

 

 

  

    

 

 

 

 U Grundlsee chtěli nacisté koncem II. světové války vybudovat základ pro 4. říši..... http://www.horydoly.cz/turiste/trijezerni-vylet-k-nacistum.html. Zajížďka na Toplitzsee se opravdu vyplatí - 2km po rovince za to stojí!

 

  •  Méně náročný 50km okruh s převýšením cca 1000m okolo Grimmingu s nádhernýni panaromaty hned v první části slibuje následující výlet. Nejdříve se přejede hlavní silnice, aby se během cca 1km znovu podjela a následné zdolalo prvotní vydatné stoupání. Každý si pak užije zasloužený sjezd do přilehlého údolí. Zde po rovince po krásné cyklostezce zdoláte dalších 20km. Následuje nepříjemný stoupák k přehradě. Podél přehrady je sice zákaz vjezdu z důvodu možného padajícícho kamení - vjezd je jen na vlastní nebezpečí, ale právě zde jsem potkal nejvíce turistů a cykloturistů - takže opratrně Cool Podél přehrady až do Bad Mittendorfu je luxusní rovinka a závěrečná část do Tauplitz okolo skokanskýho můstku také neslibuje žádné velké převýšení.

 

 

  • 50km v nádherné krajině řeky Traun a Hallstattského jezera začíná v obci Obertraun. Tam se musíte dopravit z Tauplitz vozidly. Podél řeky vystoupáte do Bad Aussee, které projedete a následně vystoupáte na nejvyšší bod výletu - Lupitsch. Pak už vás čeká jen zasloužený sjezd k Hallstattskému jezeru a rovinatý úsek až do Hallstattu. Po prohlídce města se opět kolem jezera vrátíte do Obertraunu. Náročnost okruhu je středně těžká s celkovým převýšením okolo 800m.

  • 40km nenáročný odkruh z Tauplitz na Odensee a zpět je určený pro rekreační cyklisty nebo rodiny s dětmi. Minimální převýšení je dáno krásnou rovinatou cyklostezkou. Odensee se dá velmi snadno objet a v místní restauraci občerstvit rádlerem nebo polévkou.

 

  • Výjezd na Loser (1600m n. m.) je určen pro ty, kteří si chtějí dát "do těla". Výlet začína v městečku Bad Aussee. Převýšení přes 1200m plné serpentýn Vás odmění u cílové chaty nádherným výhledem. Při stoupání myslete na ten nádherný sjezd, který si poté užijete. Vřele doporučuji se po absolvování tohoto výjezdu a sjezdu podívat na Blaa Alm (cca 3km od závory a téměř po rovině). Tam je možné si dopřát občerstvení před další cestou. My jsme absolvovali ještě relativně rovinatou projížďku na "konec světa" podél přilehlého jezera. I zde oceníte krásy místní přírody.