triplex13.jpgtriplex14.jpgtriplex15.jpgtriplex16.jpgtriplex17.jpgtriplex18.jpgtriplex19.jpgtriplex20.jpgtriplex21.jpg

Letní slevová karta http://www.ausseerland.at/sommerclou je velmi zajímavou možností jak zorganizovat program pro letní dovolenou a ušetřit nějaké to EURo. Je k dostání kromě jiného v infocentru v Tauplitz nebo na dolní stanici lanovky. Ceny jsou uveden v následující tabulce:

počet dnů     dospělí     děti od 6ti let

3dny              25€           13€

4dny              32€           16,50€

5dnů             38,50€      19,50€

6dnů             43,50€      22€

7dnů             48€            24,50€

Děti do 6ti let mají vstupy zdarma.

 

1. Výjezd na TauplitzAlm - Alpenstrasse. Z Bad Mittendorfu vede desetikilometrová cesta plná zatáček a nádherných výhledů na okolní údolí i Dachsteinský ledovec, která určitě stojí za výjezd. S touto kartou máte vjezd zdarma stejně jako cyklisté (ti i bez karty Smile ). Odtud můžete vyrazit na pěší procházku okolo 6ti jezer nebo vystoupat na Lawinenstein (1966m.n.m.) http://www.treking.cz/treky/lawinenstein.htm.

2. Jízda panomaratickým vláčkem na TauplitzAlm. Pro menší děti je na TauplitzAlmu připraveno spestření v podobě panoramatického vláčku. Cesta trvá cca 20min, pak následuje asi stejně dlouhá přestávka a jede zase zpět. Pro držitele karty je jízda v pondělí, středu a pátek od 10:00 zdarma. Součástí je i výklad v němčině o místních zajímavostech (horách, obydlích, jezerech.... )

3. Lanovka z Tauplitz na TauplitzAlm. Jedna z dalších možností jak se dostat zdarma na Tauplitzalm. Cyklistům vezmou zdarma i kola na lanovku. Následný sjezd i užije snad úplně každý :-) . Ti, co jedou i zpět dolů lanovkou, mají Grimming i celé přilehlé údolí krásně na dlani a mohou se kochat Alpskými scenériemi.

4. Koupaliště Tauplitz.  Bazén, kde maximální hloubka je 1metr, je pro děti jak dělaný. Osvěžení v parných letních dnech však využijí i dospělí. Vedle bazénu je krásně upravený trávník, na kterém se lze slunit o 106... Opět s touto letní kartou neplatíte vstup.

5. Vitalhotel Heilbrunn. A když je škaredé počasí, můžete se vykoupat v termálních lázních hotelu Vitalhotel Heilbrunn. Otevřeno je od 10 do 19 hod a můžete je navštívit s dětmi nad 3 roky. Sauna je otevřena od 12 do 19hod a vstup je od 15let věku. Koupání včetně saunování vás opět nestojí ani cent.

6. Kánoe na Salze. Co se třeba za hezkého počasí projet na přehradě Salza na kánoi? Kousek za Bad Mittendorfem je to možné a hodina projížďky je znovu zdarma.

7. Vyhřívaný venkovní bazén v Bad Mittendorfu. Ideální místo pro relax s dětmi - lépe to snad popsat nejde. Vstup s kartou je opět zdarma.

8. Minigolf v Bad Mittendorfu. Jelikož nehraji golf (zatím Cool ) nemohu vám k této aktivitě říci nic více, než že vstup je také zdarma.

9. Panoramatický výjezd na Loser. Stejně jako na TauplitzAlm, můžete autem zdarma s touto kartou vyjet na Loser. Opravdu tento výlet stojí za to! Množství zatáček je vykoupeno nádherným výhledem po okolí a malá procházka okolo jezera kousek nad parkovištěm dodá energii.

10. Lodí po Altaussee. Třeba po výletu na Loser se budete chtít svézt lodí na solární pohon. Nebojte, má to i dieslový motor, takže ikdyž je zamračeno, tak se jede. Nejedná se o žádný zaoceánský parník, ale strach z potopení mít nemusíte Cool. Odjíždí se každou hodinu a půl a výlet trvá hodinu. Je možné dojete na druhý břeh jezera a krátkou procházkou dojít na "konec světa". Zpět se vrátíte dalším turnusem.

11. Solný důl v Altaussee. Pokud Vás omrzí už pohledy na alpské velikány anebo bude chvilku nevlídno, zajeďte do solných dolů v Altaussee. S kartou SommerClouCard je vstup zdarma. K dolům Vás navede místní navigace, parkovat se dá na malém parkovišti přímo u vchodu anebo na velkém záchytném o pár set metrů níže. Prohlídka solných dolů probíhá v němčině vč. úvodní instruktáže, během které se oblečete do slušivých mundúrů.  V dole je stabilních 10 st., nezapomeňte tedy na teplé oblečení, i když budou na povrchu panovat tropická vedra. Více než hodinová návštěva podzemí se nedá vydržet v kraťasech a tričku. Techničtí nadšenci si na své bohužel nepřijdou, největší atrakcí jsou dva sjezdy na dřevěných skluzavkách, což ocení zejména děti.

12. Zámek Trautenfels. Cestou od Riesneralmu resp. z Donnersbachu stojí za návštěvu zámek Trautenfels (v těsné blízkosti Irdningu), ve kterém můžete shlédnout stálou expozici mapující historii regionu (řemesla, zemědělství, atd.) a informující o typické fauně a flóře v okolí Grimmingu. Kruhová vyhlídková věž nabízí krásný výhled do okolí.

13. Knihovna a Museum

14. Kammrhofmusemu Bad Aussee

15. Přírodní Alpská zahrad Bad Aussee